Kategorie
Audio Automatyzacja i optymalizacja pracy

Szum był … i go nie ma. Redukcja szumu błyskawicznie!

Każdy mikrofon, który wykorzystujesz do nagrywania audio lub wideo (z dźwiękiem) potrafi zebrać dźwięki z otoczenia, a wtedy przy odsłuchiwaniu będziesz słyszał ten nieprzyjemny szum.
Czy nie byłoby wspaniale, gdyby dało się ten problem szybko naprawić?
A może nagrywasz w plenerze i jednostajny szum wiatru drażni Twój mikrofon, a odsłuchiwanie drażni Twoje uszy jeszcze bardziej? 😬

Zapraszam do tego wpisu. Konkrety i rozwiązanie czekają na Ciebie! 🌟

Załóżmy, że działasz w tematyce edukacyjnej, może jesteś przedsiębiorcą, który chce się pokazać w internecie… chcesz mieć wiedzę, jak przygotowywać materiały cyfrowe w odpowiedni sposób…

W szczególności jest to ważne, jeśli sam zajmujesz się montażem. Nie chcesz tracić czasu, prawda?

Nie chcesz spędzać kilku godzin na obróbce jednego pliku, a później mieć taką minę:😬
Twój czas jest cenny.

Rozumiem to.

Właśnie z myślą o Tobie przygotowałem ten tutorial czy samouczek (jeśli wolisz).

Szum będziemy usuwać przy pomocy darmowej aplikacji Audacity*?

Jest to bardzo proste, opanujesz to w jedną chwilę!
Pamiętaj jednak, aby dźwięk, który obrabiasz, posiadał kilka sekund „bez gadania”, gdzie szum będzie możliwy do wyodrębnienia.

Przygotowałem dla Ciebie 2 filmy, pierwszy wygodniejszy na telefon, drugi – pełna „szeroka wersja” na komputer (lepsza jakość).

Na tym oto filmiku, znajdziesz rozwiązanie – jak to zrobić w niecałe 2 minuty (zakładając, że w tym czasie jeszcze jednorazowo skonfigurujesz aplikację). Ostatecznie – z proponowanym skrótem klawiszowym, obróbka i usuwanie szumu będzie dla Ciebie wygodna i przyjemna. 🙂 Nigdy więcej nerwów i ślęczenia nad dopasowaniem parametrów. Wspaniałe rozwiązanie!

Gdy będziesz powtarzał „odszumianie”, nie musisz ustawiać skrótu klawiaturowego – ale wszystko masz w tym filmie, mam nadzieję, że przyda Ci się w obróbce Twoich materiałów wideo lub dźwiękowych.

Jeśli masz pytania w temacie – skorzystaj z formularza kontaktowego!

*Audacity to edytor audio, napisany w językach C/C++ . Oprócz wersji Windows dostępna jest również na Linuxa i Maca. W tym video wersja na „okienka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *